אבני צפחה לחיפוי חוץ

אבן צפחה היא סלע בעל מידת קושי בינונית, והיא משמשת היום למטרות שונות בבנייה ובעיצוב הבית.
אבן צפחה נוצרת בתוך שכבות אדמה עמוקות, בתנאי לחץ וטמפרטורה גבוהים או כתוצאה מלחצים טקטוניים.

סלע צפחה מורכב מגבישים גדולים או בינוניים, הבנויים זה מעל גבי זה במבנה שכבתי. מידת הקושי של הצפחה היא, כאמור, בינונית, ומסיבה זו, ניתן לעצבה בקלות יחסית.
לרוב מתאפיינת אבן צפחה בגוונים של אפור ושחור, אך ישנן גם אבני צפחה בצבעים מפתיעים נוספים ורבים, החל מצבעי קרם וכלה בגווני אדום. הגבישים של אבן צפחה ערוכים זה מעל גבי זה ויוצרים מבנה מיוחד של פסים עדינים.

חיפוי צפחות לקירות בתים 

צפחות הינן חומר אידיאלי עבור חיפוי של קירות חיצוניים. מעבר להיותה חומר חזק, צפחה הינו סלע טבעי אשר מצליח לשמור על צורתו המקורית בכל תנאי מזג האוויר. אבני צפחה נוצרות התהליך התגבשות ארוך שנים בבטן האדמה, תחת לחצים אדירים וטמפרטורות גבוהות במיוחד, ולכן אין סיכוי ששמש או גשם יוכלו לפגום באיכות לבני הצפחה האלו. אבן צפחה מתאימה גם לריצוף במקומות שונים בבית, ובעיקר לחיפוי של קירות חיצוניים וקירות פנימיים.  ניתן להשיג אבני צפחה בגוונים רבים אותם ניתן להתאים לסביבה, לעיצוב ולטעם האישי, החל מצבעי לבן וקרם עדינים, דרך צבעי צהוב וכלה בקשת של גווני חום ואדום.

 

פתרונות אבן טבעית –  אבני יסוד בע"מ

אבן פראית אבני צפחהחברת אבני יסוד בע"מ מתמחה בייבוא ואספקה של שיש וראבן טבעית. כמו כן אנו מציעים מגוון פתרונות באבן טבעית לריצוף וחיפוי 

תוכן עניינים