ריצוף פנים

ריצוף פנים באבן טבעית

ריצוף פנים באבן טבעית מחבר אותנו לטבע ולאדמה. שילוב האלמנטים הטבעיים בבתינו משרה שלווה והרמוניה. בחירה באבן טבעית לריצוף, מביאה חלק מוחשי מהיופי והאנרגיה של הטבע אל סביבת המגורים שלנו.

יצירת קשר​

אבני יסוד בע"מ הינה מהחברות המובילות בישראל בתחום הייבוא, המכירה והאספקה של אבן טבעית, שיש ובריקים לריצוף וחיפוי.

מגוון מוצרי החברה כולל אבן טבעית לריצוף פנים וחוץ, שיש טבעי, בריקים, גרניט ובזלת לחיפוי, אבני מדרך לגן, ואבן למדרגות.

הנכם מוזמנים להשאיר הודעה ואנו נחזור אליכם בהקדם

ליצירת קשר טלפוני ולתיאום ביקור באולם התצוגה התקשרו 04-6902666

יצירת קשר​

אבני יסוד בע"מ הינה מהחברות המובילות בישראל בתחום הייבוא, המכירה והאספקה של אבן טבעית, שיש ובריקים לריצוף וחיפוי.

מגוון מוצרי החברה כולל אבן טבעית לריצוף פנים וחוץ, שיש טבעי, בריקים, גרניט ובזלת לחיפוי, אבני מדרך לגן, ואבן למדרגות.

הנכם מוזמנים להשאיר הודעה ואנו נחזור אליכם בהקדם

ליצירת קשר טלפוני ולתיאום ביקור באולם התצוגה התקשרו 04-6902666

שאלות נפוצות על

ריצוף פנים

ריצוף הפנים הוא חלק חשוב בכל פרויקט שיפוץ או בניה. הוא מקנה נופך ייחודי של יופי וסגנון לכל חלל וישנם סוגים רבים ושונים של אבן שניתן להשתמש בהם.
לכל אבן מאפיינים ויתרונות ייחודיים משלה וחשוב להתייחס לצרכים הספציפיים של הפרויקט לפני בחירת החומר.

כאשר בוחנים באיזה סוג אבן נרצה לאריחי ריצוף פנים הבית שלנו, קיימות אפשרויות רבות. אפשרויות פופולריות כוללות גרניט, שיש, אבן גיר, צפחה וקוורציט. לכל סוג מאפיינים ויתרונות ייחודיים משלו שהופכים אותם לאידיאליים עבור אריחי ריצוף פנים.

אבן טבעית שימשה עבור אריחי ריצוף פנים במשך מאות שנים.
האבן היא חומר עמיד, בעלת צרכי תחזוקה נמוכים מצד אחד, ומנגד בעלת אופי ועיצובים יפים שמושכים את העין.
ריצוף אריחי אבן יהיה חזק ועמיד לאורך זמן. הוא זמין במגוון צבעים וגוונים.
לאבן יש תחושה אורגנית שאנשים רבים מוצאים מושך. אריחי אבן הם לרוב זולים יותר מאריחי עץ או מלט, מה שהופך אותם לבחירה פופולרית עבור בעלי בתים עם תקציב.

בכל הנוגע לריצוף פנים, ישנם יתרונות רבים להשארת רווחים בין האריחים. הרווחים יכולים לעזור להפחית את כמות הזמן והמאמץ הדרושים להתקנה, כמו גם לספק מראה אסתטי יותר. בנוסף, פערים יכולים לספק מרחב לזרימת אוויר ובקרת לחות, מה שיכול לסייע במניעת צמיחת עובש ונזקי מים ומאפשרים גם ניקוי ותחזוקה קלה יותר של הריצוף. 
עם השנים, הרצפה עשויה לנוע מעט כמו כל חומר. ללא הפוגות, עלולים להיווצר אי-דיוקים במראה של הריצוף. הרווחים שומרים על אפשרות תנועה ללא פגיעה בעיצוב.

ניתן למצוא אצלנו ריצופי פנים באבן טבעית מאבנים שונות כגון טרוורטין בזלת אימפריאל ברונז, בלוסטון ועוד, עיבודים שונים, כדוגמת עיבוד מוברש, מכובס ומראה ענתיק, וכן מידות ותצורות שונות כגון 4 מידות, פישבון, מידה אחידה ואורך חופשי.

אבני יסוד – ריצוף פנים במרצפות אבן טבעית ושיש איכותי

חברת אבני יסוד מייבאת אבן ושיש באיכות גבוהה ובמגוון צבעים וסוגים המתאימים לריצוף הבית והחצר. בגלריית התמונות תוכלו להתרשם מהמגוון הרחב שאנו מציעים ומהאיכות ללא פשרות בפרוייקטים אותם ביצענו עבור לקוחות פרטיים ומוסדיים. פנו אלינו לייעוץ מקצועי לגבי ריצוף פנים במרצפות אבן או שיש איכותי במגוון דגמים וסוגים!

עד לפני שנים לא רבות, היו נבנים מרבית המבנים בישראל באופן אחיד וחסר מעוף ולרוב היו מרוצפים במרצפות טרצו אחידות (המוכרות לנו בתור "בלטות"), דבר אשר היה מקנה למבנה מראה זול ולא מזמין. בשנים האחרונות נפרץ הסכר ורבים החלו להשתמש בריצוף אבן שיש, שבשילוב חיפוי אבן לפנים וחוץ הבית, מקנים לכל מבנה סגנון ייחודי ומיוחד משלו.
לצד היתרון האסתטי הגלוי לעין, לריצוף אבן שיש יתרונות נוספים שאינם כה ברורים מאיליהם. ריצוף באבן שיש מבטיח עמידות גבוהה יותר משחיקה טבעית ומנזקי רטיבות, לצד רמת בידוד מחום ומקור טובה יותר.

ריצוף באבן טבעית היא האופציה אשר נותנת לבית את המראה המרשים והיוקרתי ביותר מכל אבני הריצוף, גם כשמדובר על ריצוף פנים וגם במקרה של ריצוף חוץ. בזכות יופיה והנופך הטבעי שלה מועדפת היא על כל ריצופי הקרמיקה הישנים ושאר סוגי הריצוף התעשייתי של הדור הקודם.

ריצוף פנים לבית ישן – ריצוף אבן על גבי הקיים

כשמרצפים בית ישן מן הסתם מדובר על בית שהריצוף בו קיים. לכן עלינו להחליט מה הדבר הנכון עבורנו, האם להחליף את ריצוף הפנים או לבצע הדבקה ישירות על גבי הריצוף הישן.

אז ככה… יתרון משמעותי בהדבקה על ריצוף קיים הוא מהירות העבודה, עבודה נקייה וגם הכיס שלכם יפגע פחות. חשוב להבין שכשמרצפים על ריצוף פנים קיים אנחנו בעצם מגביהים את הרצפה במספר ס"מ ולכן נצטרך לנסר את כל דלתות הבית כך שיתאימו לגובה החדש. בנוסף ריצוף על גבי ריצוף ישן עלול לא לצאת מושלם וזאת כי התשתית אינה חדשה ואינה מותאמת בדיוק למה שאנחנו רוצים. לא נוכל לייצר שיפועים לכיוונים שונים מהקיים אך כן נוכל לשמור על שיפועים קיימים ולחדדם על מנת להוליך את המים למקום הרצוי, לדוגמא: בחדרי אמבטיה השיפוע בדרך כלל יוביל למרכז החדר לנקודת הניקוז ולכן בריצוף פנים של חדר אמבטיה משמעות הדבר היא יצירת שיפועים מכל צידי החדר למרכזו. יש לציין שריצוף חדר אמבטיה הוא מהקריטיים ביותר הן מבחינת השיפועים והן מבחינת איטום מבעוד מועד. כל זאת לא רלוונטי למשפצים שרוצים להחליף את צנרת הבית, במידה וצנרת המים של הבית דורשת החלפה תאלצו לפרק את הריצוף הקיים ולבצע ריצוף חדש.

ריצוף מרצפות אבן טבעית לבית חדש

מזל טוב לרוכשים בית חדש! שימו לב – חלק זה חשוב מאד להכיר לפני שתבחרו בקבלן הריצוף שלכם, ככל שתשכילו יותר כך תדעו לשאול את השאלות הנכונות טרם בחירת קבלן ריצוף פנים.

אז ככה…סיימת את בניית השלד והגיע זמן הגמר, בוחרים את הריצוף המתאים עבורכם (נשמח לעזור ולספק שלל דוגמאות) ועכשיו נותר ביצוע העבודה בפועל. נקודה חשובה – לא להתחיל בעבודת הריצוף טרם עשיתם בדיקת הצפה.

אני יוצא מנקודת מוצא שבדיקת ההצפה עברה בשלום, עכשיו מכניסים חול בעזרת משאבת חול לכל החדרים בהם נרצף. החול נותר לנו מס' יתרונות שלטעמי החשוב מכולם הוא בידוד בין הקומות. לאחר הכנסת החול מתחילים במלאכת ריצוף הפנים בעזרת טיט. רצף מקצועי מסמן עם חוטים ושטיחמוס את גובה הריצוף הרצוי או בעזרת לייזר מקצועי. תכנון השיפועים יהיה לפי נקודות הניקוז בבית ו/או נקודות היציאה למרפסות. רצף טוב מסוגל לבצע בעזרת עוזר אחד עד כ-30 מ"ר ביום עבודה לא כולל הגמר. גמר ריצוף הפנים הוא מילוי הפוגות ברובה בזהירות רבה שלא ללכלך את שאר המרצפות בעיקר אם מדובר על ריצוף באבן טבעית מחוספסת. שלב אחרון בעבודה הוא הדבקת הפנאלים על הקירות, ניקיון ולבסוף למעוניינים ניתן ורצוי גם לבצע פוליש רצפות.

מקווה שעזרנו לכם לעשות קצת סדר בראש…בכל שאלה וייעוץ ראשוני לבחירת הריצוף המתאים עבורכם אם בפנים הבית ואם לריצוף חוץ, או לקבלת המלצות על קבלני ריצוף פנים באזורכם אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון  04-6902666

שיטות עבודה בריצוף פנים עם אבן טבעית

ריצוף פנים הבית הוא דבר שכולם עוברים במהלך מסוים בחייהם בין אם מדובר בריצוף מחדש לבית ישן ובין אם מדובר בריצוף פנים לבית חדש. במאמר זה נסקור שיטות עבודה שונות ונתחיל מריצוף של בית ישן.

חברת אבני יסוד מתמחה בחיפוי חיצוני באבן טבעית (טרוורטין), בבזלת או בבריקים. להזמנת חיפוי חוץ לבית פרטי, לגדרות אבן, לבתים משותפים או לפינות חמד ציבוריות.

ריצוף פנים

ריצוף חוץ

בריקים

חיפוי פנים

חיפוי חוץ

אבני מדרך

בריכות שחייה

פרוייקטים