אבני מדרך

אבני מדרך משמשות לרוב כפתרון ליצירת מעברים וכיסוי הקרקע בגינה. יתרונן של אבני המדרך על פני ריצוף חוץ הוא בפשטות היישום. ניתן להניח את האבנים על אדמה מהודקת וללא צורך ביציקת בטון. בנוסף ניתן לגדל צמחייה מבין האבנים וכך לייצר מראה פראי בחצר הבית.

אבנים שונות

 

אבן בזלת

סוג אבן בורגון

אבנים שונות

סוג אבן טרוורטין

בזלת

אבני מדרך בזלת

אבן אשר מצויה בשפע בצפון הארץ, במכתש רמון ובכרמל. צבעה אפור כהה הנוטה אף לשחור והיא מבוקשת מאד בשל העובדה שהינה אבן טבעית קשיחה מאד, עמידה לאורך זמן ובעלת מראה מרשים ויוקרתי.

אבני מדרך שונות

אבני גיר מגיעות בגוונים בהירים ומתאימות במיוחד לאקלים הישראלי בשל תכונותיהן הייחודיות. אבנים אלו משתלבות בצורה טובה במיוחד עם צמחייה ודשא אך מתאימות גם להנחה על מצע של טוף חום ואף לריצוף משטחים.

אבן למדרגות

ריצוף לגינה עם אבני מדרך טבעיות

אבני מדרך (או אבני דריכה) הינן גושי סלע שטוחים וגדולים, העשויים מאבן טבעית, שיש  או בזלת, ומטרתן להוות מעיין איים של אבן בגינה או בחצר למטרות מעבר נוח וגם לבתור אלמנט עיצובי. חברת אבני יסוד מספקת אבני מדרך ממגוון סוגים של אבן טבעית: בזלת, גרניט, אבן מדרך מג'מעין, אבן ביר זית, ואבני מדרך משיש.

חשוב לציין כי אבני מדרך מאבן טבעית מגיעות במגוון צבעים ובמגוון מידות.  אתם בוחרים את סוג האבן יחד איתנו, ואנחנו מבצעים עבודה מקצועית ומביאים לכם לחצר את האבנים האיכותיות ביותר לריצוף הגינה או החצר ומבצעים את העיצוב והביצוע המקצועי ביותר.

מהן אבני מדרך ובאיזו צורה הן מגיעות?

אבני מדרך מגיעות ברוב המקרים במספר צורות. אבן מדרך היא למעשה אבן טבעית המנוסרת בצורה אשר מתאימה להשתלב בגינה או בחצר, כאשר כל אבן מתחברת לאבן שלידה. צורה אחת היא צורת הריבוע, כהשמימדים שלה יהיו לרוב 40 על 40 ס"מ. צורה נוספת שהינה נפוצה היא צורת מלבן, כאשר גודל ממוצע יהיה 56X70 ס"מ. ניתן כמובן גם ליצור את אבני המדרך בצורה הדומה למשושה או בצורה "פראית יותר". למעשה ישנה אפשרות להתאמה או לשינוי, מה שיוצר מגוון אפשרויות כמעט אינסופי.

באיזה צבעים בדרך כלל יהיו אבני מדרך?

אבני מדרך יכולות להגיע במגוון צבעים, כאשר הפופולאריים ביותר הינם: אפור, שחור חום ואדמדם. הגוון הייחודי של אבני המדרך הינו כתוצאה של מינרלים או משקעים שונים המתגבשים יחדיו באבן, לעיתים בתהליך היווצרות איטי של אלפי שנים. לעיתים ניתן לראות על גבי אבני המדרך טקסטורות ייחודיות, ואפילו טבעיות של צמחים מאובנים או שבלולים, והדבר תורם לייחודיות ומשפר את מראה שביל הכניסה, חצר או הגינה.

חיפוי-חוץ-אבן-טבעית

ריצוף אבני מדרך לגינה ולחצר

ריצוף אבני מדרך לגינה ולחצר- בזלת, גרניט, ביר זית

מעבר בגינה (אפילו למשך כמה שניות) עלול למלא את הנעליים בבוץ, וזה קורה די הרבה  ובמיוחד בחורף. אבני מדרך לגינה מאפשרים לכם לחסוך הרבה זמן יקר בניקיון הנעליים. שביל או ריצוף של אבני מדרך מאפשר לכם לעבור בגינה תוך כדי צמצום חשיפת הנעליים ללכלוך הניסיון העשיר שלנו בכל הקשור לעיצוב אבני מדרך מאפשר לנו להציע בפני הלקוחות מגוון כל כך רחב, כך שכל לקוח יכול למצוא את העיצוב שיתאים הכי הרבה לטעם האישי שלו.