חיפוי קירות חיצוניים

חיפוי חיצוני בבריקים בבית פרטי
חיפוי קירות חיצוני עם בריק אבן בבית פרטי
בריק טבעי בניסור צר לחיפוי קירות חוץ
חיפוי קירות חוץ בבריקים מפירוק
בריק מאבן טבעית לחיפוי עמודים וקירות חוץ
חיפוי מרפסת עמודים וארובה בבריקים אבן מפירוק
בריק אפור חיפוי קיר חיצוני בבית בבניה
חיפוי בריקים אדומים לקשתות ועמודים
חיפוי חיצוני בבריקים בבית פרטי
חיפוי קירות חיצוני עם בריק אבן בבית פרטי
בריק טבעי בניסור צר לחיפוי קירות חוץ
חיפוי קירות חוץ בבריקים מפירוק
בריק מאבן טבעית לחיפוי עמודים וקירות חוץ
חיפוי מרפסת עמודים וארובה בבריקים אבן מפירוק
בריק אפור חיפוי קיר חיצוני בבית בבניה
חיפוי בריקים אדומים לקשתות ועמודים
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
חיפוי חיצוני בבריקים בבית פרטי
חיפוי קירות חיצוני עם בריק אבן בבית פרטי
בריק טבעי בניסור צר לחיפוי קירות חוץ
חיפוי קירות חוץ בבריקים מפירוק
בריק מאבן טבעית לחיפוי עמודים וקירות חוץ
חיפוי מרפסת עמודים וארובה בבריקים אבן מפירוק
בריק אפור חיפוי קיר חיצוני בבית בבניה
חיפוי בריקים אדומים לקשתות ועמודים
previous arrow
next arrow

חיפוי קירות חוץ עם בריקים מאבן טבעית

כאשר מתכננים בית חדש, או משפצים בית קיים, זו הזדמנות להשתדרג ולהשתמש באבן טבעית לחיפוי חיצוני או פנימי של קירות הבית. בחירה מושכלת בשלבי התכנון הראשוניים, תאפשר להתאים את החיפוי לעיצוב הבית כולו ולשוות לביתכם אווירה אותנטית חמה ונעימה. 

חיפוי חוץ - בריקים אבן

חיפוי קירות באבן טבעית ניתן לעשות גם לחלקו הפנימי של הבית וגם לחלקו החיצוני.

יש בנמצא מגוון סוגים של אבן לחיפוי קירות בבתי מגורים. במאמר זה ננסה לשפוך מעט אור על הנושא ולהסביר על ההבדל בין חיפוי חיצוני לפנימי, וכיצד כדאי לבחור את סוגי האבן.

 בתים רבים בישראל בוחרים לכסות את קירותיהם ולא להשאיר את הקיר בצורתו המקורית על מנת להעניק לבית מראה מיוחד ואלגנטי. יש להקפיד על שילובו האסתטי עם שאר החלל ועל עבודה מקצועית. אחרי הכל, צריך לזכור שחיפוי קיר מושך את עין המתבונן בעקבות ייחודו משאר קירות הבית. במקרים מסוימים מציבים את חיפוי הקיר רק במקומות ספציפיים בבית, לצרכים דקורטיביים או לצורך הגנה על הקירות. גם במקרים אלו, בחירה מוצלחת היא אשר תתאים לטעם, לאמירה האישית, לצבע ולסגנון שאר עיצוב הבית

ההבדל בין חיפויים חיצונים לחיפוי קיר פנימי

בראש ובראשונה, יש להבחין בין כיסוי קירות פנימים שנעשה כחלק מהתהליך העיצובי של החלל בתוך הבית ונעשה מחומרים מגוונים כיד הדמיון,  מול חיפוי קירות חיצוניים שנעשה במגוון חומרים אחרים- אבן, שיש, זכוכית, קרמיקה, לוחות מתכת או פסיפס

חיפוי קירות חיצוניים שנעשה באבן ישדרג את מראה האזור ויעניק חזית חיצונית מעניינת, יפה וייחודית. בקיר חיצוני תוכלו ליהנות גם מיתרונות פונקציונליים כמו ההגנה מפני פגעי מזג האוויר והתחזוקה המינימלית שאבן דורשת. מגמה שצוברת תאוצה לאחרונה היא כיסוי הקיר החיצוני ביותר מצבע אחד או במגוון צבעים, ובגדלים או בטקסטורות שונות. החדשנות בתחום זה מאפשרת כלי ביטוי ליצירתיות ולצבעוניות

למידע נוסף על חיפוי קירות חוץ באבן טבעית התקשרו 04-6902666

עולם חיפוי הקירות הפנימיים נחלק לשניים. סוג ראשון הוא כיסוי הקיר באזורים שונים בבית כמו שירותים וסביבות רחצה המשמשים לצורך אטימה מלאה של הקיר על מנת למנוע חדירת מים. חיפויים אלה בדרך כלל יהיו סוגי קרמיקות או חומרים שעמידים במיוחד למים בעקבות קרבתם ושימושם בסביבה לחה במיוחד. לכן, במהלך העבודה, יש ליצור מרווחים ("פוגות") שאותם יש למלא לאחר מכן עם חומר מילוי דוגמת רובה. הסוג השני הוא חיפויי נוי, לרוב בחללים מרכזיים בחללי הבית. במקומות אלו תפקידו ליצור סביבה מובדלת משאר הבית בעזרת עיצוב הקיר בשונה משאר הבית. לכן, חשוב שכיסוי הקיר יעשה באופן מצומצם ובשטח מוגדר. שטח מאסיבי מדי עלול לאבד את אפקט הייחודיות או ליצור תחושה של מחנק.  בכיסוי קירות פנימיים בדרך כלל משתמשים באבנים או טפט. אך בשנים האחרונות ישנה גדילה מסיבית באפשרויות, מאבנים ירושלמיות ועד אריחי חיפוי תלת ממדיים הניתנים לצביעה

חיפוי קירות חוץ  עם בריקים–  תהליך העבודה

חיפוי קיר אנכי היא מלאכה מסובכת וקשה לביצוע. מכיוון שהשיטה הנפוצה של ריצוף לא ישימה לגבי עבודות בקיר, ישנה טכניקה של הדבקת אריחים לקיר באמצעות שכבת טיט. חשוב שבעל מקצוע יבצע זאת מכיוון שהשמירה על קווים ישרים ועל המישור של כל הקיר איננה משימה פשוטה. יש להמתין בין מספר שורות לייבוש בטרם ניתן להניח את השורות הבאות ולכן התהליך ארוך יותר מתהליך ריצוף.

שימוש בבריקים מאבן טבעית לחיפוי קירות חיצוניים
חיפוי קירות חיצוניים

שימוש בבריקים לחיפוי קיר חיצוני הופך פופולרי יותר ויותר בשנים האחרונות. היכולת לתת מענה אשר משלב בתוכו גם שכבה אשר מגינה על הבית וגם כפריט אשר מעצב מחדש את חזיתו ונותן לו מראה חדש ומסוגנן מושך רבים.

בריקים לחיפוי יכולים לשמש כציפוי חיצוני מצוין למבנים. בריקים ישפרו את מראהו החיצוני של כל מבנה, בין אם מדובר בבתים פרטיים או במבנים ציבוריים כמו בנק, בית אבות או מרכז קניות.

אפשר למצוא דוגמאות לחיפוי קירות חוץ בבריקים בכל  העולם. חומר הבנייה נמצא בשימושן של תרבויות אנושיות רבות. עם זאת, מטעמי בטיחות, חיפוי חוץ בבריקים אינו  מומלץ  באזורים הפעילים מבחינה סיסמולוגית,  כי הלבנים יכולים לקרוס בעת רעידת אדמה ולגרום לנפגעים בנפש או לנזק ברכוש.

לבריקים מאבן טבעית  מספר תרומות למבנה:
 • משקלו הכבד של חיפוי בריקים לעומת הרגיל, תורם ליציבות המבנה.
 •  בריקים מאבן טבעית המשמשים לחיפוי משמשים לא רק כמעטפת חיצונית לבניין, אלא משמשים גם כשכבה שמגינה על פנים הבניין. חיפוי בבריקים דוחה מים ומונע את חדירתם לחלקו הפנימי של המבנה. פעולה זו מפחיתה את הסיכון לנזק שגורמים עובש וטחב.
 • חיפוי בבריקים מונע גם את חלחול המים פנימה ותורם לכך שהחדרים הפנימיים יוותרו יבשים ונעימים. יתרון זה חשוב בכל בנין, אבל בוודאי כשמדובר במבנה של בית אבות סיעודי שבו מתגוררת אוכלוסיה חלשה שזקוקה לתנאי דיור שישמרו על בריאותה בעת זקנה.
 • בריקים מוסיפים בידוד מפני חום וקור. השכבות שמוסיפים הבריקים למבנה מאפשרות לכידה של האוויר ויצירת מחסום מבודד ששומר על טמפרטורה יציבה בבנין. ככל שהבניין מצויד ביותר שכבות בידוד כך הוא מצריך פחות אנרגיה לקירור וחימום. החיפוי יכול לסייע גם בהגנה מפני רוחות חזקות או מאלמנטים שעלולים לפגוע בבניין.
 • חיפוי הבניין בבריקים מספק למבנה מראה אסתטי מאד. זהו חלק הבניין שכולם רואים, ולכן הוא משפיע על הדרך שבה אנשים תופסים את המבנה. את הבריקים ניתן להניח במגוון רחב של תבניות ובכך ליצור מראה מעניין. אפשר גם לשלב בין סוגים, גדלים וצבעים שונים של בריקים, וליצור באמצעותם טקסטורות ייחודיות ואסתטיות.

התקשרו עכשיו ונשמח לסייע לכם – 04-6902666 04-6902666  

מידע נוסף על שימוש בבריקים בחיפוי הקירות הפנימיים
חיפוי קיר חיצוני עם בריקים
חיפוי קיר עם בריקים

כדי לבחור את הבריקים המתאימים ביותר למטרת חיפוי פנים –  חיפויי קיר פנימי בבית, חשוב קודם כל להחליט על הסגנון העיצובי של החדר. החלטה זו תקבע את צבע הלבנים ואת המרקם שלהם. גם חלל החדר הוא גורם חשוב, כי תוכלו לבחור בבריקים שיתנו לחדר מראה קטן או גדול יותר, תלוי בהעדפות שלכם. צריך לקחת בחשבון גם את סוג הבריק שבו תבחרו לחיפוי הקיר הפנימי (כלומר מידת העמידות שלו ועלותו הכספית).

הסגנון העיצובי של החדר הוא גורם חשוב ביותר בבחירת לבני הפנים:

 • בריקים בצבעים כהים בגוונים חומים יתרמו לאווירה ביתית וכפרית.
 • בריקים בצבעים בהירים בגוונים צהובים יכולים להעניק לחדר אווירה קיצית של בית חוף.
 • בריקים בצבעים אפורים, לעומת זאת, יכולים להעניק לחדר סגנון של "טירה עתיקה".
 • אם צבעם הטבעי של הבריקים לא מספק אתכם, תוכלו לצבוע אותם בצבעים לפי טעמכם, למשל בצבעי שחור ולבן להשיג מראה מודרני יותר.

  ליצירת קשר עם אבני יסוד או להזמנה, השאירו פרטים:

   For more details send us a message

   © 2022 אבני יסוד – אבן טבעית לריצוף חוץ ופנים.

   ריצוף פנים אבן טבעית | אבן ג'מעין | אבן ריצוף חוץ | אבני צפחות | חיפוי אבן חוץ | שיווק שיש, יבוא אבן | קופינג שיש לבריכה | אבן מידע | ריצוף וחיפוי בצפון | אבני בזלת

   בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן

   דילוג לתוכן